1,5% podatku dla Ignacego, Jeremiego i Mikołaja

Jeśli wypełniacie PIT, chciałem was prosić o wzięcie pod uwagę moich trzech synów: 20-letniego Mikołaja oraz dwóch 15-latków, Ignacego i Jeremiego.

image005

Wszyscy mają zdiagnozowany autyzm dziecięcy, Mikołaj jest dodatkowo w znacznym stopniu upośledzony umysłowo – słabo się komunikuje i wymaga stałej opieki osoby dorosłej. Chcemy, aby osiągnął w życiu chociaż pewien stopień samodzielności. Bliźniacy natomiast codziennie stają wobec wyzwań, jakie napotyka autystyk w świecie ludzi „neurotypowych”. Aby mogli nauczyć się funkcjonowania w nim, potrzebują wsparcia w sytuacjach społecznych (sklep, biblioteka) czy relacjach z rówieśnikami. Zaburzenia koncentracji uwagi również nie ułatwiają im życia.

Wszyscy chłopcy chodzą do rewelacyjnych szkół niepublicznych: Mikołaj do Przylądka, Ignacy i Jeremi do Drugiego Piętra. Dzięki fachowej opiece i intensywnej rehabilitacji, którą zapewniają szkoły robią postępy. Jest to jednak związane ze sporymi obciążeniami finansowymi dla naszej rodziny.

Otworzyliśmy dla chłopców subkonto w Fundacji „Lepszy Start”, by zbierać pieniądze na ich dalszą rehabilitację i edukację. Jako rodzice nie otrzymujemy żadnych pieniędzy – przedstawiamy jedynie faktury (przede wszystkim za czesne) do rozliczenia przez fundację ze środków zgromadzonych na subkoncie. Zeszłoroczne wpłaty pozwoliły na pokrycie opłat za kilka miesięcy nauki. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie równie dobrze!

Jak przekazać 1,5% podatku na subkonto naszych chłopaków?

  • OPP: Fundacja „Lepszy Start”
  • KRS: 0000317555
  • cel szczegółowy: 14 STRADOWSCY IGNACY JEREMI MIKOŁAJ

Można też skorzystać z formularza do rozliczania PIT online z wpisanymi powyższymi danymi.

Księgowa z fundacji bardzo prosi o wpisywanie celu szczegółowego dokładnie tak, jak powyżej, bez dodatkowych dopisków. BARDZO ważna jest zwłaszcza liczba 14 na początku 🙂

Gdyby ktoś chciał przekazać pieniądze w formie darowizny, oto dane fundacji:

Fundacja „Lepszy start”
Natalińska 5a, 05-805 Otrębusy
numer konta: 93 1090 2398 0000 0001 1065 0076
tytuł przelewu: 14 STRADOWSCY IGNACY JEREMI MIKOŁAJ

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę 🙂

Reklama